سایر مطالب

فیزیوتراپی کمر

فیزیوتراپی کمر
فیزیوتراپی درمانی است که به بهبود حرکت و عملکرد مفاصل و عضلات کمک می کند. این می تواند به کاهش کمردرد کمک کند، شما را به حرکت عادی بازگرداند و خطر بازگشت کمردرد را کاهش دهد. فیزیوتراپیست ها از تکنیک های مختلفی برای کمک به کمردرد استفاده می کنند و توصیه هایی در مورد نحوه مراقبت از کمر ارائه می دهند.

درباره فیزیوتراپی برای کمردرد
فیزیوتراپیست ها بر بازگرداندن حرکت و عملکرد به کل بدن شما پس از اینکه تحت تأثیر یک بیماری یا آسیب قرار گرفتید تمرکز می کنند. آنها به نحوه تأثیرگذاری بر اعصاب، ماهیچه ها و استخوان های بدن شما می پردازند و چگونه درمان با ورزش درمانی و درمان های دستی می تواند به شما کمک کند. آنها شما را تشویق می کنند که به جای اینکه فقط به درمان آنها اعتماد کنید، در توانبخشی خود مشارکت فعال داشته باشید.

روش فیزیوتراپی
هنگامی که برای اولین بار به فیزیوتراپیست مراجعه می کنید، از شما در مورد سابقه پزشکی شما می پرسند. آنها در مورد شرایط پزشکی شما، شیوه زندگی، محیط کار و هر دارویی که مصرف می کنید می پرسند. آنها همچنین می خواهند بدانند شما چه علائمی داشته اید و چه چیزی باعث تحریک آنها می شود.

بعد، آنها شما را معاینه می کنند تا ببینند چگونه حرکت می کنید و کمر شما چگونه کار می کند. آنها همچنین ممکن است بررسی کنند که اعصاب شما چقدر خوب کار می کنند. ممکن است لازم باشد زمانی که برای فیزیوتراپی می روید برخی از لباس ها را در بیاورید تا فیزیوتراپیست بتواند کمر شما را ببیند و احساس کند. در صورت تمایل می توانید بخواهید شخصی را همراه خود ببرید.

فیزیوتراپیست شما درمانی را که توصیه می کند و اینکه چگونه می تواند به کمردرد شما کمک کند را توضیح خواهد داد. آنها همچنین به شما در مورد خطرات احتمالی درمان هشدار می دهند. اگر در مورد چیزی مطمئن نیستید، از پرسیدن نترسید. این مهم است که به طور کامل آنچه را که فیزیوتراپیست شما توصیه می کند درک کنید زیرا آنها از شما می خواهند که رضایت خود را برای ادامه درمان بدهید.

 

در پایان اولین جلسه، فیزیوتراپیست معمولاً به شما می گوید که چند جلسه و چند وقت یکبار نیاز دارید. این بستگی به این دارد که کمردرد چگونه بر شما تأثیر می گذارد و چگونه علائم خود را مدیریت می کنید. ممکن است فقط نیاز به یک جلسه مشاوره داشته باشید، یا درمانگر شما ممکن است یک دوره فیزیوتراپی را طی چند ماه توصیه کند.

ورزش کنید و فعال بمانید
به طور کلی، فعال ماندن بهترین چیز برای کمردرد است. می‌تواند شما را سریع‌تر به سر کار بازگرداند، و کمتر احتمال دارد که مشکلات طولانی‌مدت داشته باشید یا دوباره کمردرد بگیرید. حتی اگر برای مدتی کمردرد داشته اید، یک برنامه ورزشی با فیزیوتراپیست می تواند تسکین دهد و شما را دوباره به حرکت وادار کند.

ورزش می تواند به بهبود انعطاف پذیری، تحرک و قدرت در قسمت پایین کمر شما کمک کند. برخی از افراد ورزش کردن با دیگران را آسان تر می دانند، بنابراین پزشک عمومی یا فیزیوتراپیست شما ممکن است به شما پیشنهاد کند که به یک برنامه ورزشی گروهی بپیوندید.

یک فیزیوتراپیست می تواند به شما توصیه کند که دقیقاً چه تمریناتی برای شما مناسب است و چگونه آنها را انجام دهید. در زیر مروری بر انواع مختلفی از تمرینات ورزشی که ممکن است با آنها برخورد کنید، آورده شده است.

ورزش هوازی
این هر تمرینی است که شما را به حرکت وا می دارد و ضربان قلب شما را افزایش می دهد. ورزش هوازی می تواند به هر گونه سفتی که ممکن است داشته باشید کمک کند و شما را تحرک نگه می دارد. همچنین به مدیریت وزن شما کمک می کند و می تواند به سلامتی شما کمک کند. فیزیوتراپیست شما ممکن است برای شروع تمرینات هوازی کم تاثیر مانند پیاده روی، شنا و استفاده از دوچرخه های ورزشی و دستگاه های استپ را توصیه کند. آنها شما را تشویق می کنند تا هر طور که احساس می کنید بیشتر انجام دهید. آنها احتمالاً به شما توصیه می کنند که حدود 30 دقیقه، حداقل 5 بار در هفته ورزش کنید، اما توصیه های آنها مختص شما خواهد بود.

تمرینات کششی
حرکات کششی انعطاف پذیری در ستون فقرات شما را بهبود می بخشد و تنش را در عضلات حمایت کننده از ستون فقرات کاهش می دهد. شما معمولا این تمرینات را هر روز انجام می دهید. یک تمرین کششی معمولی این است که به پشت دراز بکشید و زانوهای خود را خم کنید و پاها را روی تخت قرار دهید. سپس اجازه دهید پاهایتان به آرامی به سمت چپ و سپس به سمت راست بچرخد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *