سایر مطالب

فیزیوتراپی شانه

فیزیوتراپی شانه
آیا شانه درد دارید؟ آیا می دانستید که این مشکل می تواند به دلیل ضربه به شانه باشد؟ درست است، درد شانه مربوط به حرکات خاص یا آن‌هایی که در هنگام خواب تجربه می‌کنید، می‌تواند ناشی از آسیب دیدگی شانه باشد.

مفصل شانه پیچیده ترین مفصل بدن انسان است. در نظر گرفته شده است که به شما این قابلیت را بدهد که بازوی خود را 360 درجه حرکت دهید. درد شانه یکی از شایع ترین اختلالات اسکلتی عضلانی است که افراد با آن مواجه هستند. شانه از 4 مفصل مختلف با استخوان‌ها، تاندون‌ها، رباط‌ها و ماهیچه‌های بسیاری تشکیل شده است که هر کدام می‌توانند باعث اختلالات عملکردی متفاوتی شوند. تخمین زده می شود که تا 67٪ از افراد در مقطعی از زندگی خود یک وضعیت دردناک شانه را تجربه می کنند.

درد یا از دست دادن تحرک به دلیل آسیب در تمام قسمت های شانه شایع است. اگر درد شانه دارید، این تمرینات ارائه شده در این مقاله را برای تسکین درد خود امتحان کنید. اگر درد شانه‌ای را تجربه کردید که با استراحت، کمپرس یخ، ماساژ و بالا بردن ارتفاع برای چند روز بهبود نمی‌یابد، همیشه به پزشک مراجعه کنید.

اگر درد شانه برطرف نشود چه اتفاقی می افتد؟
درد شانه یکی از مشکلاتی است که نادیده گرفته می شود و ما تمایل داریم آن را چیزی بدانیم که به خودی خود بهتر می شود. اما، مانند هر آسیب فیزیکی، رها کردن آن می تواند در دراز مدت مشکل بزرگی باشد. بنابراین، برای تسکین درد شانه باید از یک فیزیوتراپ کمک بگیرید. معمولاً کشش یکی از تمرین‌های اصلی است که درمانگر به شما ارائه می‌کند. حرکات کششی باعث افزایش انعطاف پذیری و کاهش تنش در شانه ها، تسکین درد و بازگرداندن حالت عادی می شود. در اینجا مکان های رایج و موثری برای تسکین درد شانه وجود دارد که فیزیوتراپ شما می تواند به شما پیشنهاد دهد.

تمرینات فیزیوتراپی برای درد شانه

اگرچه فیزیوتراپیست تمرینات خاصی را برای درمان آسیب خاص شانه شما تجویز می کند، اما تمریناتی وجود دارد که می توانید هر روز برای درمان شانه درد در خانه انجام دهید. این تمرینات می تواند بخشی از یک برنامه درمانی فیزیوتراپی و راهی عالی برای کاهش تنش یا فشار در شانه شما و احتمالاً جلوگیری از آسیب باشد. مانند هر ورزش دیگری، مهم است که محدودیت‌های خود را بدانید و بیش از حد تلاش نکنید و خطر آسیب‌های دیگر را تهدید نکنید.

دست راست خود را جلوی خود بیاورید و به کمر بیاورید.
با کشیدن دست راست به سمت چپ و روی سینه، بازوی چپ خود را به پشت آرنج خود برسید.
30 تا 60 ثانیه نگه دارید، سپس استراحت کنید و با دست چپ خود را تکرار کنید.
3-5 بار تکرار کنید.
اگر در ناحیه شانه درد دارید، بازوی خود را پایین بیاورید تا درد کاهش یابد. هدف این است که بتوانید بازوی راست خود را بدون درد از قفسه سینه بکشید.

این یکی از ساده ترین تمرینات فیزیوتراپی شانه است. این کار هنگام نشستن پشت میز در محل کار، تماشای تلویزیون یا حتی به عنوان بخشی از تکلیف روزانه صبحگاهی عالی است. گفته می شود که به مفصل شانه کمک می کند و عضلات آن انعطاف پذیری و دامنه حرکتی را حفظ یا افزایش می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *