سایر مطالب

فیزیوتراپی گردن

فیزیوتراپی گردن
فیزیوتراپی یکی از رایج ترین درمان ها برای گردن درد مزمن است. اکثر برنامه های فیزیوتراپی برای گردن درد شامل اعمال درمان هایی برای کاهش درد و/یا سفتی به اندازه کافی برای شروع یک برنامه تمرینی تقویت و کشش گردن است. روش ها و تمرینات خاص مورد استفاده در فیزیوتراپی و همچنین مدت زمان برنامه درمانی می تواند از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد.
فیزیوتراپی برای گردن درد معمولاً شامل اهداف زیر است:

کاهش درد و سفتی
بهبود دامنه حرکتی سر و گردن
تقویت پویا گردن و عضلات پشتیبان آن را توسعه دهید
استراتژی هایی برای جلوگیری از عود درد ایجاد کنید
حتی اگر نتوان درد را به طور کامل از بین برد، فیزیوتراپی ممکن است نقش مهمی در بهبود وضعیت و عملکرد گردن برای حرکات روزانه داشته باشد
فیزیوتراپی برای گردن ممکن است در موارد مختلفی توصیه شود، مانند:

 

درد مزمن نامشخص
زمانی که گردن درد ادامه دارد یا مدام عود می کند، شناسایی منبع یا مکانیسم دقیق درد ممکن است دشوار باشد. حتی بدون تشخیص، افزایش قدرت عضلات گردن ممکن است به آنها کمک کند تا ستون فقرات گردنی را بهتر حمایت کنند و در برابر درد مقاوم‌تر شوند.

بهبودی از آسیب دیدگی. برخی از آسیب‌ها، مانند ضربه شلاقی، می‌توانند به بافت‌های نرم و مفاصل گردن آسیب برسانند و منجر به درد و/یا سفتی شوند که می‌تواند هفته‌ها یا بیشتر طول بکشد. یک برنامه فیزیوتراپی می تواند درد را کاهش دهد و به بازگشت گردن به عملکرد طبیعی کمک کند.

بهبودی پس از جراحی. برخی از جراحی های انجام شده روی گردن می تواند منجر به درد و سفتی قابل توجهی در هفته ها و ماه های بعد شود. به عنوان مثال، عمل جراحی دیسککتومی قدامی گردن با فیوژن (ACDF) شامل ادغام 2 یا چند مهره در گردن است که می تواند نحوه حرکت برخی از عضلات گردن و قسمت بالایی پشت را تغییر دهد. در چنین مواردی، فیزیوتراپی ممکن است به رفع سفتی، افزایش عملکرد گردن و کاهش یا جلوگیری از اسپاسم دردناک در حین بازسازی عضلات کمک کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *