سایر مطالب

فیزیوتراپی دست

فیزیوتراپی دست
دست های انسان راه های نجات شگفت انگیزی هستند. آنها به ما توانایی تعامل با جهان، انتقال ایده ها، ابراز محبت و خیلی چیزهای دیگر را می دهند .ممکن است هرگز برای بررسی تمام قسمت‌های مختلف دست و نحوه عملکرد آن وقت نگذارید – تا زمانی که درد یا آسیب حتی آن حرکات کوچک را ناراحت‌کننده، طاقت‌فرسا یا به سادگی دور از دسترس کند .از آنجایی که دست ها برای زندگی روزمره ما بسیار حیاتی هستند، بسیاری از فیزیوتراپ ها و کاردرمانگران اقدامات خود را به این قسمت از بدن اختصاص داده اند. آنها فیزیوتراپی دست را برای طیف گسترده ای از آسیب ها و شرایط ارائه می دهند و به مشتریان در هر سن و زمینه کمک می کنند تا دوباره توانایی چنگ زدن (و نگه داشتن) زندگی را دوباره به دست آورند.
دست چگونه کار می کند؟
دست انسان ساختار پیچیده ای است که از 27 استخوان کوچک، بیش از 30 ماهیچه، همراه با مفاصل، رباط ها، تاندون ها، رشته های عصبی، رگ های خونی و بافت های همبند تشکیل شده است. این تعداد زیادی از قطعات کار برای چنین منطقه کوچکی است، به خصوص قسمتی که فقط با لایه نازکی از پوست محافظت می شود. ساختار پیچیده دست دامنه حرکت و دقت زیادی به ما می دهد، اما آسیب پذیری زیادی را نیز به همراه دارد .هر انگشت دارای سه مفصل است که دو مفصل آن فقط در یک جهت حرکت می کنند (خم شدن و صاف کردن). انگشت شست نیز دارای سه مفصل است که یکی از آنها قابلیت حرکتی را افزایش داده است. مفصل کارپومتاکارپال (مفصل شست یا کارپومتاکارپ)، می تواند بچرخد و همچنین خم شود و گسترش یابد. انگشت شست در ارتباط با مفصل رادیوکارپال (مفصل مچ دست) با هم کار می کنند و به ما امکان می دهد کل دست را خم کنیم و دراز کنیم.
اگر درد یا ناراحتی در دستان خود احساس می کنید، فیزیوتراپی ممکن است راه حل شما باشد. فیزیوتراپی دست یک شکل تخصصی از درمان است که برای کمک به بازیابی قدرت و تحرک دست ها طراحی شده است. در این راهنما، همه چیزهایی را که باید در مورد فیزیوتراپی دست بدانید، از جمله اینکه چیست، چگونه کار می‌کند و مزایایی که می‌توانید از درمان انتظار داشته باشید، بحث خواهیم کرد.
فیزیوتراپیست های دست چه می کنند؟
فیزیوتراپیست های دست متخصصین مراقبت های بهداشتی هستند که در توانبخشی بیماران مبتلا به آسیب یا شرایط دست تخصص دارند. آنها با بیماران در هر سنی، از کودکان خردسال تا سالمندان کار می کنند و طیف وسیعی از خدمات را ارائه می دهند. فیزیوتراپی دست می‌تواند شامل تمرین‌هایی برای بهبود دامنه حرکتی، درمان‌های دستی برای کاهش درد و تورم، و آموزش نحوه جلوگیری از آسیب بیشتر باشد. هدف نهایی فیزیوتراپی دست کمک به بیماران برای استفاده کامل از دست های خود است تا بتوانند به فعالیت های روزانه خود بازگردند. فیزیوتراپیست های دست از تکنیک های مختلفی برای رسیدن به این هدف استفاده می کنند و با هر بیمار همکاری نزدیکی می کنند تا یک برنامه درمانی فردی ایجاد کنند. در نتیجه، فیزیوتراپی دست می تواند یک روش بسیار موثر برای بهبود کیفیت زندگی افرادی باشد که دچار آسیب یا شرایط دستی هستند. مزایای زیادی از فیزیوتراپی دست وجود دارد که از جمله آنها می توان به بهبود قدرت و تحرک دست ها، کاهش درد و ناراحتی و افزایش استقلال اشاره کرد. فیزیوتراپی دست نیز می تواند به جلوگیری از آسیب بیشتر کمک کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *